PUBLIKACJE

 • 23/06/2020 0 Komentarze
  Instalacje w systemie GEBERIT Mapress

  GEBERIT Mapress, z rurami stalowymi dwustronnie ocynkowanymi pozwala na budowanie instalacji sprężonego powietrza do średnicy nominalnej DN100 i ciśnienia roboczego do 16 barów. W ofercie systemu Mapress jest cała gama kształtek, które pozwalają na dowolną konfigurację instalacji sprężonego powietrza.

  Systemy Geberit Mapress są zaciskowymi systemami rur i złączek w
  wykonaniu z różnych materiałów metalowych takich jak:
  stal odporna na korozję, stal węglowa, miedź oraz stop miedzi, niklu i żelaza.
  W skład systemów Geberit Mapress wchodzą:
  • rury Mapress
  • złączki zaciskowe Mapress
  • narzędzia zaciskowe Mapress
  • akcesoria Mapress

   

  Połączenie Geberit Mapress

  Szybkie, proste i trwałe połączenie Mapress stanowi techniczną i ekonomiczną alternatywę dla połączeń klejonych, lutowanych czy spawanych. Połączenie zaciskowe Geberit Mapress powstaje przez zaprasowanie odpowiednią zaciskarką złączki na rurze. W efekcie otrzymujemy trwałe, nierozłączne połączenie. Decydujące znaczenie dla wytrzymaołci połączenia mają kontur zaprasowania i głębokość wsunięcia rury w złączkę.
  Dzięki technologii łączenia na zimno system nie stwarza zagrożenia pożarowego.

  Charakterystyka systemu

  Systemy te charakteryzują się szeregiem zalet i płynącymi z nich korzyściami:

  Zalety
  Korzyści
  Szybkość
  Obniżone koszty robocizny w stosunku do technik tradycyjnych
  Czystość
  Czysty montaż, znakomicie nadający się przy remontach
  Pewność/Bezpieczeństwo
  Brak zagrożenia pożarowego jak w spawaniu czy lutowaniu
  Oszczędność
  Brak przy połączeniach materiałów dodatkowych takich jak np. gazy techniczne
  Łatwość
  Prosta technika łączenia
  Uniwersalność
  Zastosowanie w instalacjach prowadzących pod- i natynkowo
  Higieniczność
  Spełnienie wymogów higieniczności
   

  Przeznaczenie systemów Geberit Mapress

  Systemy zaciskowe Mapress oferowane są do różnych instalacji w obiektach mieszkalnych, biurowych jak również przemysłowych. Znakomicie nadają się również do specjalnych zastosowań.
  Systemy zaciskowe Mapress były najpierw przewidziane do typowych domowych instalacji wewnętrznych. Z czasem otworzyły się możliwości zastosowania do przesyłu różnego rodzaju mediów. Właściwości przewodzonego medium mają wpływ nie tylko na wybór materiału, z jakiego wykonano rury i złączki zaciskowe (stal nierdzewna, stal węglowa, miedź), ale również
  na rodzaj materiału uszczelki. 

  Dowiedz się więcej
 • 23/06/2020 0 Komentarze
  Nowe produkty STAMPOTECNICA

  W ofercie firmy AMET dostępna jest szeroka gama produktów firmy STAMPOTECNICA.

  Firma STAMPOTECNICA posiada duże doświadczenie w dziedzinie przygotowania powietrza. Już w 1969 roku zaczęła swoją dzizłalność. Cały ten czas jej przedstawiciele myśleli nie tylko o sprzedaży produktów, ale pragnęli także dać im wartość dodaną poprzez poszukiwanie najlepszych sposobów na zaspokojenie konkretnych potrzeb każdego klienta. Firmie STAMPOTECNICA zależy przede wszystkim na klientach, bo to oni przyczyniają się do osiągnięcia wznaczonych celów oraz to oni wskazują firmie sciężkę produkcji.

  Linia siłowników 200 o została opracowana do instalacji w szczególnie małych urządzeniach. Gwint na całej długości powierzchni umozliwia montaż przez ścianę, w celu ograniczenia w jak największym stopniu wymiarów siłownika.

  Silowniki linii 200 dostępne są w dwóch wersjach z gwintowanym tłoczyskiem oraz bez gwintowanego tłoczyska. Siłowniki w obu wersjach dostarczane są w komplecie z nakrętkami.

  pobierz katalog

   

  Siłowniki linii 220 zostały stworzone zgodnie ze standardami ISO 6432. Dobór surowców i przyjętych rozwiązań technicznych stanowią gwarancję i niezawodność na długi okres czasu.

  Dzięki szerokiej gamie modeli nasze siłowniki są w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

  pobierz katalog

  Siłowniki ISO 6432 INOX zaleca się szczególnie do zastosowań w środowiskach pracy, gdzie istnieje kontakt z drażniacymi lub żrącymi środkami, które wymagają użycia materiału o dużej wytrzymałości.

  Linia cylindrów 221 jest wykonana zgodnie z ISO 6432.

  pobierz katalog

  Okrągły siłownik linii 222 charakteryzuje się zwartą konstrukcją i niewielkimi rozmarami. W naszej ofercie posiadamy cylindry o średnicy 32, 40 i 63 mm.

  pobierz katalog

  Oferujemy siłowniki o krótkim skoku, w 3 różnych rozmiarach otworów: 16, 20 i 25 mm. W swojej ofercie posiadamy zarówno siłowniki jednostronnego działania, jak i siłowniki dwustronnego działania.

  pobierz katalog

   

  Linia siłowników 230 wyróżnia się budową odpowiednią do trzymania czujników magnetycznych. Prosty wzór i bardzo kompaktowe wymiary sprawiają, że siłowniki linii 230 nadają się do zastosowania nawet w bardzo małych urządzeniach.

  W swojej ofercie posiadamy zarówno siłowniki jednostronnego działania, jak i siłowniki dwustronnego działania.

  pobierz katalog

   

  Siłowniki linii 240 wyróżniają się budową z technopolimeru termoplastycznego o wysokiej odporności oraz profilem siłownika z anodowanego aluminium.

  Dokładny wybór materiałów wraz z najwyższą dbałością o szczegóły, takie jak mosiężna tuleja do połączeniach gwintowanych, gwarantują wytrzymałość i niezawodność.

  pobierz katalog

   

  Siłowników linii 250, zostały wykonane ze starannie dobranych materiałów, dzięki czemu bardzo łatwo można je wyczyścić, a więc nadają się do zastosowań nawet w bardzo brudnych i zapylonych pomieszczeniach.

  Siłowniki pneumatyczne linii 250 wyróżniają się budową z wysokoodpornego technopolimeru termoplastycznego oraz kwadratowym profilem siłownika z anodyzowanego aluminium.

   

  pobierz katalog

  Dowiedz się więcej
 • 23/06/2020 0 Komentarze
  AMET dystrybutorem produktów Ingersoll Rand

  W ofercie firmy AMET dostępna jest szeroka gama produktów firmy Ingersoll Rand.

  Większości osób, które słyszały o firmie Ingersoll Rand, kojarzy się ona z produkcją urządzeń dla budownictwa i górnictwa. To zrozumiałe, gdyż od początków swojego istnienia czyli od roku 1871, firma Ingersoll Rand oraz firmy, z których powstała, współtworzyły przemysł budowlany i górniczy na całym świecie. Jednak takie pierwsze skojarzenie nie odpowiada dzisiejszej olbrzymiej dywersyfikacji współczesnej firmy Ingersoll Rand.
  Ingersoll Rand jest obecnie globalnym dostawcą rozwiązań dla wielu gałęzi przemysłu, reprezentowanym przez znane marki o godnej pozazdroszczenia pozycji na rynku.

  Firma Ingersoll Rand znana jest na całym świecie dzięki markom o tak wysokiej renomie jak Club Car - wózki golfowe; Hussmann oraz Koxka - urządzenia chłodnicze dla super- i hiper marketów; Ingersoll Rand - urządzenia i narzędzia dla przemysłu i budownictwa; Schlage oraz CISA - zamki do drzwi, Thermo King urządzenia chłodnicze dla transportu. Te, a także wiele innych marek Ingersoll Rand, są wiodącymi markami w swej branży. Zróżnicowanie branż umożliwia firmie obecność w praktycznie każdej dziedzinie przemysłu. Z finansowego punktu widzenia, ta różnorodność rynków i produktów pomaga zminimalizować okresy bessy na danym rynku. Firma Ingersoll Rand zatrudnia około 36.000 pracowników na całym świecie, i prowadzi produkcję w osiemdziesięciu fabrykach, z których ponad połowa znajduje się poza Stanami Zjednoczonymi.

  Dowiedz się więcej
 • 23/06/2020 0 Komentarze
  Amet - Producent zasilaczy hydraulicznych

  Firma AMET - Producent zasilaczy hydraulicznych

  AMET wykonuje :
  Zasilacze hydrauliczne – dla producentów pras, obrabiarek, maszyn budowlanych itd.

  -  Projektuje wg oczekiwań klienta
  - Realizuje w krótkich terminach, przy typowych 11, 17, 26, 40 i 63l, zbiornikach
  aluminiowych i 26, 40, 58, 85, 110, 160, 210l, zbiornikach stalowych
  - Po konkurencyjnych cenach
  - Gwarantując solidnie wykonanie

   

  Dowiedz się więcej
 • 23/06/2020 0 Komentarze
  Sprężyny gazowe

  Firma AMET - Producent sprężyn gazowych.

  W ofercie posiadamy:

  - Sprężyny pchające
  - Sprężyny ciągnące
  - Sprężyny blokujące

  Podnoszenie, opuszczanie, poruszanie i regulowanie bez potrzeby wykorzystywania siły zewnętrznej.

  Sprężyny gazowe pchające są odpowiednie do różnych zastosowań i konstrukcji. Być może będą one również pasowały do twojego zastosowania. 


  Sprężyny gazowe ciągnące
  Zapewniają kontrolę siły ciągniecia zamiast siły pchnięcia.

  Sprężyny gazowe ciągnące są stosowane w sytuacjach, gdy nie pasują sprężyny pchające lub, gdy preferuje się je bardziej od sprężyn pchających. 


  Sprężyny gazowe blokujące

  Mogą być wykorzystywane do kontrolowania podnoszenia, opuszczania i pozycjonowania.

  Sprężyny blokujące mogą być dostarczone w dwóch wersjach: blokowane sztywno lub elastycznie. 

  Dowiedz się więcej
 • 23/06/2020 0 Komentarze
  Stanowiska dydaktyczne hydrauliki siłowej

  Firma AMET podjęła się wykonawstwa dla celów dydaktycznych specjalnych stanowisk prezentacyjnych z wykorzystaniem elementów napędowo-sterujących hydrauliki siłowej. Stanowiska takie mogą służyć jako : stanowiska pokazowe na organizowanych targach i wystawach, jako stanowiska dydaktyczne dla nowo-przyjmowanych pracowników technicznych i utrzymania ruchu w firmach produkcyjnych czy też jako typowe stanowisko dydaktyczne dla uczniów szkół technicznych średniego i wyższego szczebla. Są wyposażone w podstawowe elementy hydrauliki siłowej takie jak : stacje zasilające, układy napędowe, zawory sterujące przepływu i ciśnienia czy też bezpośrednie elementy wykonawcze takie jak cylindry hydrauliczne. Szkolący się mogą w sposób praktyczny zobaczyć pracę urządzenia z wykorzystaniem hydrauliki siłowej jak również praktycznie sterować takim układem. Do stanowiska dołączony jest schemat hydrauliczny całego układu wraz z instrukcją obsługi opisującą pracę poszczególnych jej elementów. Stanowisko prezentacyjne z wykorzystaniem stacji zasilającej tzw. kompaktowej zostało wykonane dla potrzeb prezentacyjno-szkoleniowych firmy GKN Driveline Oleśnica, firmy produkującej elementy napędowe dla motoryzacji.

  Kolejne stanowisko ( zdjęcie poniżej ) wykonane zostało dla celów własnych jako ekspozycja targowa. W tym przypadku stanowisko wyposażone jest w :

  - konwencjonalny napęd hydrauliczny - zasilacz hydrauliczny do zasilania odbiorników hydraulicznych
  - blok zaworowy przystosowany do montażu elementów hydrauliki nabojowej
  - nabojowych elementów regulacyjno- sterujących stanowiska
  - odbiornika hydraulicznego – siłownika imitującego pracę prasy hydraulicznej

  Do jego wyposażenia wykorzystano nowe trendy w hydraulice siłowej - elementy hydrauliki nabojowej.

  Dowiedz się więcej
 • 23/06/2020 0 Komentarze
  Hydraulika Siłowa

    

  Dowiedz się więcej
 • 23/06/2020 0 Komentarze
  Zespoły pompujące

  Zespół pompujący składa się z hydraulicznej pompy zębatej oraz silnika elektrycznego o wielkości wg zapotrzebowanej mocy, połączony sprzęgłem zębatym elastycznym umieszczonym w obudowie ( kołnierzu pośrednim), który na sztywno zespolony jest z pompą i silnikiem.

   

  Zespoły pompujące przeznaczone są do szerokiego stosowania w układach hydraulicznych maszyn i urządzeń różnych gałęzi przemysłu, jako źródło energii w postaci strumienia oleju pod wysokim ciśnieniem. Zespoły stosowane są do pracy ciągłej na urządzeniach wyposażonych w instalację elektryczną. Obejmują zakres geometrycznej objętości roboczej od 1 do 60 cm3/obr przy ciśnieniach: nominalnym 20 MPa i maksymalnym 25 MPa. Do głównych zalet zespołów PZ3E należy wysoka niezawodność przy wysokich obciążeniach i dużej częstotliwości przełączeń.Pompy mogą pracować przy ciśnieniu na wyjściu:

  nominalnym w sposób ciągły,
  maksymalnym cyklicznie - czas pracy nie może przekraczać 30 s oraz 15% cyklu roboczego.
  Pompy są przystosowane do pracy na jeden kierunek obrotów: lewy lub prawy. Właściwy kierunek obrotów określa strzałka umieszczona na płycie pompy. Uruchomienie zespołu przy niewłaściwym kierunku obrotów może spowodować uszkodzenie wałka napędowego pompy. Cieczą roboczą są oleje hydrauliczne pochodzenia mineralnego przystosowane do wysokich obciążeń ciśnieniem.

  Układ hydrauliczny, w którym pracuje zespół pompujący PZ3E powinien posiadać:

  zawór bezpieczeństwa (przelewowy) ograniczający wartość maksymalnego ciśnienia roboczego,
  filtr hydrauliczny o nominalnej dokładności oczyszczania 0,025 mm.
  Zespół pompujący montuje się na urządzeniu wykorzystując łapy silnika elektrycznego (silniki kołnierzowo - łapowe typu SLg) lub przez współosiowe otwory tarczy FF silnika i kołnierza pośredniego, bazując na cylindrycznym zatoczeniu N kołnierza pośredniego (silniki kołnierzowe typu SKg). Wymiary: FF, LL i N podano w tabelach. W materiałach katalogowych silników elektrycznych i pomp określone są pozostałe wymiary gabarytowe. Sposób zamocowania zespołu, dowolny (pionowy lub poziomy).

  Wydajności podane w tabelach wyliczono dla rzeczywistych obrotów silnika indukcyjnego trójfazowego 380V; 50Hz; 4-biegunowego, przy założeniu sprawności pomp według charakterystyk wzorcowych. Ciśnienie robocze jest ciśnieniem, jakie pompa mogłaby osiągnąć przy nominalnej mocy silnika elektrycznego. Jeżeli podane w tabeli ciśnienie jest większe od ciśnienia nominalnego pompy, wydatek podano dla ciśnienia nominalnego.

   

  Dowiedz się więcej
 • 23/06/2020 0 Komentarze
  Budowa zasilacza hydraulicznego firmy Amet

  Budowa zasilacza hydarulicznego firmy Amet

  Nasza firma wdrożyła do swojej oferty Zasilacze Hydrauliczne własnej produkcji. Przedstawiamy Państwu zdjęcia z budowy zasialcza, którego model został przedstawiony na międzynarodowych targach hydaruliki i pneumatyki w Katowicach. 

   

  Dowiedz się więcej
 • 23/06/2020 0 Komentarze
  Amet na HaPeS 2016 Katowice 18-20.10-2016

  Zapraszamy do udziału w XI Międzynarodowych Targach Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania, Napędów i Mechatroniki, które odbędą się w dniach 18-20 października 2016 roku w Katowicach.

  W trakcie targów odbędą się profesjonalne konferencje i seminaria. Już dziś zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Naukowo-Techniczną Napędy i Sterowania Hydrauliczne i Pneumatyczne 2016: "Rozwój technologii i rynku techniki płynowej w epoce IT".

  Nasza firma ponownie stanie do konkursu o PRODUKT HaPeS 2016.

  Przypominamy, że w 2014 Nasz zasilacz hydrauliczny zdobył ZŁOTY MEDAL.

  Dowiedz się więcej
 • 23/06/2020 0 Komentarze
  Dotacja unijna dla AMET

  Firma Amet zrealizowała projekt w ramach podziałania 1.4.1 A Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego


  Nazwa projektu: „Wdrożenie planów internacjonalizacji spółki AMET poprzez pozyskanie Planu Rozwoju Eksportu.”
  Cel projektu: Przygotowanie Planu Rozwoju Eksportu dla firmy Amet w związku z podjęciem decyzji o zaangażowaniu firmy w eksport proponowanych produktów. W kolejnej fazie nastąpi wdrożenie projektu w celu realizacji zaproponowanych w dokumencie zadań.


  Kwota dofinansowania: 13 600,00 PLN
  Okres realizacji: 2015 – 2016


  Firma Amet realizuje projekt w ramach podziałania 1.4.2 Internacjonalizacja przedsiębiorstw Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego


  Nazwa projektu: „Wdrożenie Planu Rozwoju Eksporu szansą na rozpoczęcie działań eksportowych przez firmę Amet.”

   

  Kwota dofinansowania: 69 688,47 PLN
  Okres realizacji: 2017 – 2018

  PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ
  Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO

  Dowiedz się więcej
 • 23/06/2020 0 Komentarze
  Złoty medal za produkt na HaPeS 2016 dla AMET

  W dnia 18-20.10.2016 Nasza firma wzięła udział w XI Międzynarodowych Targach
  Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania, Napędów i Mechatroniki.

  Podczas targów nasz produkt Zasilacz Hydrauliczny został nagrodzony ZŁOTYM MEDALEM
  w kategorii SYSTEMY AUTOMATYCZNEGO STEROWANIA PROCESAMI Z UDZIAŁEM
  PNEUMATYCZNYCH I HYDRAULICZNYCH ELEMENTÓW WYKONAWCZYCH.

  Jest to kolejne wyróżnienie dla naszej firmy podczas międzynarodowych targów HaPeS. Przypominamy, że w 2014 podczas X edycji targów HaPeS w 2014 Centrum Targowe FairExpo, Miesiecznik Naukowo-Techniczny Napędy i Sterowanie oraz Korporacja Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych również przyznało złoty medal dla Naszego zasilacza hydraulicznego.

  Dowiedz się więcej
 • 23/06/2020 0 Komentarze
  Zapytanie ofertowe

  Tytuł projektu: "Ocena właściwości hydraulicznych i akustycznych typoszeregu zasilaczy o zmiennym wydatku wykorzystujących pompy o stałym wydatku i silniki elektryczne sterowane przetwornikiem częstotliwościowym".

   

  Wrocław, 25.11.2016


  AMET s.c. JAN KAWIAK, WIKTOR KUŚNIERZ
  z siedzibą we Wrocławiu 51-114; ul. Obornicka 86 B
  NIP 8950011548

   

  Termin składania ofert upływa w dniu: 05.12.2016

  Oferta powinna być ważna: do 31.03.2017

   

   

   ZAPYTANIE OFERTOWE

  W związku z planowanym zakupem usług związanych z realizacją projektu Bony na Innowacje MŚP (działanie 2.3.2 POIR) zwracamy się
  z prośbą o przedstawienie oferty handlowej na planowany zakup zewnętrzny polegający na ocenie właściwości hydraulicznych i akustycznych typoszeregu zasilaczy  o zmiennym wydatku wykorzystujących pompy o stałym wydatku i silniki elektryczne sterowane przetwornikiem częstotliwościowym.

   

  Tytuł projektu: "Ocena właściwości hydraulicznych i akustycznych typoszeregu zasilaczy o zmiennym wydatku wykorzystujących pompy o stałym wydatku i silniki elektryczne sterowane przetwornikiem częstotliwościowym".

   

  Pobierz zapytanie ofertowe w pdf

  Dowiedz się więcej