Firma Amet dostarcza kompleksowe rozwiązania pneumatyki dla przemysłu oraz techniki próżniowej.
Przemysłowe systemy pneumatyczne
Krajowy rynek napędów i sterowań hydraulicznych oraz pneumatycznych jest bardzo zróżnicowany. Obok znanych, światowych producentów z powodzeniem funkcjonują firmy średnie i małe, wyspecjalizowane w projektowaniu, kompletowaniu, produkcji, a także dystrybucji elementów i układów hydraulicznych oraz pneumatycznych. W grupie tego typu firm dobre miejsce zajmuje AMET, firma inżynierska założona w roku 1987 we Wrocławiu. Ponad 25 lat działalności w branży hydrauliki i pneumatyki oznacza dla firmy zaufanie kontrahentów, opinię firmy rzetelnej, z wysokiej klasy specjalistami, zdolnymi do podejmowania często trudnych technicznie zadań, od koncepcji po projektowanie i wykonawstwo. Potwierdzeniem fachowości i profesjonalizmu działania, a także jakości produktów i usług jest certyfikat ISO 9001:2009 obejmujący projektowanie, doradztwo, wykonawstwo, serwis urządzeń oraz instalacji pneumatycznych i hydraulicznych.
Dostarczamy produkty czołowych producentów takich jak: Ludecke, ITV, Stampotecnica, Metal Work, Cejn, Artec, Camozzi, Festo, Parker, Sanga, Vuototecnica, CKD. Oferta rynkowa firmy obejmuje m.in.:
Perfekcyjne przygotowanie sprężonego powietrza
Sprężone powietrze stosowane w różnych gałęziach przemysłu, zwłaszcza spożywczym, farmaceutycznym oraz urządzeniach medycznych, musi spełniać określone normy czystości. Firma AMET to profesjonalizm i doświadczenie w doborze i przygotowaniu sprężonego powietrza. Należy pamiętać, że przygotowanie sprężonego powietrza nie oznacza tylko kontroli przepływu w czasie i właściwego ciśnienia. Istotne w tym procesie są odpowiednie parametry i warunki eksploatacyjne. Prawidłowy dobór układu i ustalenie sposobu dostarczania tego typu nośnika energii do punktu odbioru wymaga wielu analiz i badań
Głównym elementem układu zasilania sprężonym powietrzem jest kompresor służący do sprężania powietrza pobieranego z otoczenia. Nieodpowiedni dobór parametrów i ich wartości może prowadzić do zakłóceń w eksploatacji urządzeń oraz niewłaściwych parametrów pracy całej instalacji, a zwłaszcza elementów wykonawczych. Kolejnym zagrożeniem dla układów jest zbyt duża zawartość wody w sprężonym powietrzu. Ilość wody z powodzeniem można zredukować stosując uzdatnianie powietrza. Firma AMET proponuje dwa rodzaje tego typu urządzeń:
Podczas procesów oczyszczania sprężonego powietrza, pozbawiamy je również innych zanieczyszczeń takich jak cząstki stałe lub olej. W takim przypadku zaleca się stosować filtry wstępne i końcowe, a poziom filtracji zależy od wymaganej klasy przygotowania powietrza.
Ostatnim etapem przygotowania sprężonego powietrza jest przygotowanie końcowe, które odbywa się w stacji FRL. Pierwszym elementem jest filtr, zatrzymujący cząstki stałe i wodę, która mogła wytrącić się z powietrza podczas pokonywania drogi z punktu sprężania do punktu odbioru. Związane jest to z różnicą temperatur, jaka może występować w różnych miejscach rurociągu. Kolejnym elementem mocowanym za filtrem jest reduktor ciśnienia, służący do redukowania wartości ciśnienia w instalacji sprężonego powietrza do poziomu ciśnienia wymaganego przez elementy wykonawcze. W związku z tym, że ciśnienie ma zdolność do obniżania się w punktach odległych od źródła, ważne jest, aby układ FRL był montowany możliwie najbliżej odbiorników.
Następnym elementem układu jest smarownica stosowana wówczas, gdy wymagane jest smarowanie elementów roboczych odbiorników sprężonego powietrza. Istotne jest tu określenie zawartości cząstek oleju w jednym metrze sześciennym sprężonego powietrza. Ważne jest, aby smarownica znajdowała się jak najbliżej odbiornika, co pozwoli na dokładne określenie zawartości oleju wymaganego dla konkretnego odbiornika. Należy tutaj wspomnieć, że większość obecnie stosowanych elementów wykonawczych (zawory, siłowniki), nie wymagają smarowania zewnętrznego. Dlatego też zawsze warto zapoznać się z Dokumentacją Techniczno-Ruchową (DTR) użytkowanego produktu.
Instalacje sprężonego powietrza
Firma AMET korzystając z wieloletniego doświadczenia jest profesjonalnie przygotowana do projektowania, doradztwa i wykonawstwa, a także serwisu instalacji pneumatycznych oraz hydraulicznych, co potwierdza certyfikat ISO 9001:2009. Nowością jest wykonywanie instalacji aluminiowych w systemie TESEO. Profile aluminiowe, są odporne na korozję, wykazują znikomy współczynnik rozszerzalności cieplnej, są odporne na działanie wszystkich olejów kompresorowych, łatwe do montowania i nie podnoszą wagi instalacji (są lekkie). Instalacje sprężonego powietrza firmy AMET są rozwiązaniami sprawdzonymi, o dobrych cechach eksploatacyjnych. Odwołać można się do kilku przykładów:
Profesjonalizm i doświadczenie firmy AMET w branży napędów i sterowań hydraulicznych oraz pneumatycznych są dowodem, świadczącym o dużej sprawności kadry inżynieryjno-technicznej, a co za tym idzie wysokiej jakości proponowanych rozwiązań. Podstawą polityki firmy jest doskonalenie proponowanych wyrobów, zgodnie z obowiązującymi standardami i wymaganiami norm krajowych i europejskich.
Nowoczesne rozwiązania techniczne z powodzeniem konkurują z propozycjami innych firm. Główną zaletą firmy AMET jest indywidualne podejście do każdego rozwiązania technicznego, dopasowane do konkretnych potrzeb klienta. Dzięki temu eksploatacja sieci sprężonego powietrza oraz urządzeń i odbiorników końcowych jest ekonomiczna, ekologiczna – a przede wszystkim – niezawodna.
Projekt i wykonanie układu zasilania sprężonym powietrzem w firmie
produkującej podzespoły automatyki przemysłowej